Vlastnosti FAR-IR technologie obecně

FAR-IR technologie ( dlouhovlnné infračervené záření ), součást primární životní energie v čínské medicíně názývané výrazem ,, čchi ,, prokazatelně ovlivňuje kondici a stav živých organizmů, především lidí a zvířat. Hlavním a největším přírodním zdrojem FAR-IR záření je sluneční energie. Pokud je hladina FAR-IR energie dostatečně vysoká, organismus se cítí zdravý a odolnější vůči patogenním vlivům. Ovšem samotné sluneční záření obsahuje i škodlivá a nebezpečná spektra záření ( UV, atd…), kterých působení je třeba kontrolovat a vhodným způsobem regulovat.

Protoje vhodné permanentně doplňovat FAR-IR záření do organismu a udržovat aktivní regenerativní stav buněk pomocí jiných aplikačních metod. Pokud je doplňování této energie zanedbáno, dochází k nevratnému stavu a zestárlé, především svalové buňky a buňky vnitřních orgánů už neomládnou a již nezískají původní pružnost, odolnost a vitalitu.

Lidské tělo je v permanentním pohotovostním stavu pro seberekonstrukci. Buňky lidského těla jsou přizpůsobeny okamžité reakci na jakékoliv poškození, nebo přítomnost cizorodých látek. Pomocí obranných mechanizmů dokáží identifikovat, izolovat a vyloučit látky, které můžou být pro organizmus toxické a tím zdraví a životu nebezpečné.

Důležitým faktorem jak rychle a kvalitně dokáží buňky organizmu reagovat na poškození a přítomnost cizorodých látek je jejich fyzická připravenost a také momentální kvalita prostředí, v kterém k potenciálnímu ohrožení zdravých buněk dochází. V různých fyzikálních podmínkách mají buňky různou autorekonstrukční schopnost. Dle empirických výskumů jsou pro ideální autorekonstrukci buněk vhodné takové tepelné podmínky, které dokáží po určitou dobu zajistit vyšší než obvyklou teplotu buňky a tím aktivovat její sebeobranné mechanismy.

Každý se v životě setkal s tím, že v nemoci došlo ke zvýšení tělesné teploty. Tímto způsobem tělo reaguje na podněty, které iniciují generování vyšší teploty pro zvýšení průtoku krve a rychlejší přenos a filtraci toxických látek z organismu a rychlejší dopravení regeneračních vlivů k buňkám ( bílé krvinky, kyslík a pod…). Mnoho patogenních organismů je touto zvýšenou teplotou zlikvidováno a vyloučeno z těla ven v tělních tekutinách ( moč, pot ). Proto se doporučuje také při zvýšené teplotě pití dostatečného množství tekutin, které dokáží účinně navazovat toxické látky pro jejich urychlené vyplavení z organismu. K tomuto účelu vyplavení se jako nejvýhodnější jeví alkalické přírodní minerální vody a industriálně ionizovaná čistá pitná voda.

Název FAR-IR je vžitou skratkou pro pojmenování speciálního spektra inračerveného záření, v rozsahu vlnové délky 9-14 mikronů, které aktivuje a podporuje vitalitu buněk.

Dlouhovlnné infračervené záření je pro lidské oko neviditelné, ale buňky jej vnímají, protože jsou citlivé pro vnímání právě této vlnové délky světelného záření. Na světelné záření jakékoliv jiné vlnové délky buňky nereagují. Buňky reagují a přímo absorbují FAR-IR vyzařovanou energii, která zvyšuje jejich vitalitu, podporuje metabolismus buňky a tím umožňuje nastartování a urychlení autorekonstrukce a eliminaci toxických látek.

Tepelná energie zFAR-IR záření umožňuje buňkám zvýšení fyzického výkonu, zvyšuje produkci enzymů a tím umožňuje očistu organismu a přirozenou regeneraci buněk. Staré a poškozené buňky jsou rychle nahrazeny novými a v efektivitě tohoto regeneračního procesu hraje hlavní roli právě možnost vstřebávání FAR-IR záření přímo proměněného v tepelnou energii pro celkové zlepšení kondice organismu, zlepšení zdravotního stavu a pocitu fyzické pohody.

FAR-IR technologie umožňuje vlastní využití fyzikálních vlastností různých přírodních látek vyzařujících FAR-IR záření pro aplikaci na různá místa organismu, kde to jeho stav vyžaduje jak z preventivních, tak přímo léčebných důvodů.

Známou skutečností je pozitivní vliv FAR-IR záření v boji proti množení rakovinových buněk. Rakovinové buňky jsou vysoce citlivé na teploty nad 42°C a právěFAR-IR záření umožňuje lokální zvyšování teploty lidského těla na tuto hranici bez přehřátí a negativních vlivů na organismus. Klinické testy mnoha výzkumných týmů z Japonska, Číny, Německa a USA prokázaly eliminující vliv dlouhovlnného infračerveného záření na rakovinové buňky a eliminaci metastáz. V současnosti probíhá stovky dalších výzkumů, které upřesní vliv délky ozařování a intenzity infračerveného záření na možnost zastavení růstu rakovinových buněk nebo jejich totální eliminaci, což je důležité pro měřitelnost dávkování při individuálních terapiích. V zahraničí jsou využívány pro tento druh terapie tzv. infračervené saunové tunely, kde je možné po určitou dobu pravidelně ozařovat místo postižené rakovinovým bujením. Výsledky této terapie jsou povzbudivé, úspěšnost terapie také závisí na včasném zásahu a odhalení nemoci a dostatečně dlouhých ozařovacích procedurách.

FAR-IR záření ovlivňuje rozšiřování kapilár, stimuluje zvýšení průtoku krve, regeneraci a okysličení buněk.

FAR-IR technologie je využívána jako moderní léčebná metoda v procesu detoxikace.

Toto záření podporuje:

 • rozšíření kapilár
 • zvýšení průtoku krve
 • okysličení krve
 • přísun bílých krvinek k buňkám
 • vyplavování tuků, chemikálií a jiných toxických látek z organismu

 

 

FAR-IR záření pomáhá odstranit z buněk a krevního řečiště karcinogenní těžké kovy a toxické látky používané v potravinářském průmyslu jako je např. kyselina mléčná a volné mastné kyseliny. Dále pomáhá odstranit podkožní tuk přímo ovlivňující stárnutí a únavu, redukuje přebytek sodíku související s hypertenzí a ovlivňuje vylučování kyseliny močové, která ve formě usazenin v kloubech ( dnavé záchvaty ) způsobuje velice intenzivní bolest.

Dalšími pozitivními vlivy jsou otevření mazových žláz v kůži, které se pod vlivem FAR-IR záření aktivují a vylučují z kožních pórů nahromaděné toxické látky z používané kosmetiky. Tyto škodlivé látky mohou být jednoduše odstraněny přes kůži ( potní žlázy ), což je pro organismus výhodnější, než vylučování jedů pomocí filtrování tekutin a toxinů ledvinami.

FAR-IR záření výrazně podporuje eliminaci mnoha patogenních organismů, jako jsou viry, bakterie, plísně, houby a paraziti ( zde VIDEO ).

FAR-IR záření podporuje obnovu poškozené tkáně, má pozitivní účinek na fibroblasty ( buňky pojivové tkáně potřebné pro autorenovaci zranění ). Kromě toho zvyšuje růst buněk, syntézu DNA a syntézu bílkovin, které jsou všechny nezbytné při opravách a regeneraci tkání. Jejich výjimečná schopnost podpořit aktivaci regeneračních vlastností buněk je velice užitečná a využitelná pro vynikající hojení popálenin, jizev tkání a jiných různých kožních problémů jako jsou ekzémy a chronická kožní onemocnění ( lupénka ).

FAR-IR záření zmírňuje nervové napětí a startuje relaxaci autoneuro svalů a tím pomáhá tělu využít většinu potenciálu jeho samoléčebné schopnosti. FAR-IR záření snižuje bolestivost na nervových zakončeních, redukuje svalové křeče z důvodu jejich prohřátí a prokrvení.

FAR-IR záření posiluje imunitní systém stimulací buněčného metabolismu. Zvyšuje produkci bílých krvinek ( leukocytů ) v kostní dřeni a tím posiluje odolnost organismu.

FAR-IR záření posiluje kardiovaskulární systém tím, že způsobuje zvýšení srdeční frekvence, tím i srdeční kapacity - výdej a diastolického krevního tlaku. Rozsáhlý výzkum provedený NASA na počátku 1980 vedl k závěru, že pokud použijeme FAR infračervené záření pro stimulaci kardiovaskulárních funkcí, může to být ideálním řešením jak zajistit aby byl kardiovaskulární systém v udržitelném výkonu a zátěži u astronautů během dlouhých vesmírných letů.

Využití FAR-IR terapie je možné při léčbě následujících nemocí :

 • Rakovina ve formě zhoubných nádorů a metastáz, leukémie, rakovina prostaty
 • Astma, bronchitida, Sinus problémy,
 • Nachlazení, chřipka, horečka.
 • Přebytek tělesného tuku - nadváha / úbytek na váze,
 • Celulitida, obezita.
 • Vysoký krevní tlak, chronická nefritida.
 • Oběhové problémy - tělesný pach.
 • Revmatismus, omrzliny, Dna.
 • Piloty a hemeroidy.
 • Otok, zánět - artritida.
 • Zánět šlach, nádory, mastitis
 • Bolesti zad, ramen, krku a bolesti svalů.
 • Bolest v kříži.
 • Neuralgie a Abnormální Nervové funkce.
 • Herpes, ochrnutí, Ischias.
 • Léčení a navrácení pružnosti pleti a regeneraci kožních textur.
 • Eliminace stárnutí kůže, vrásky.
 • Ucpané póry, akné
 • Toxicita, hepatitida, cirhóza, cystitida, invaze kyseliny močové.
 • Žaludeční a jícnové vředy.
 • Menstruační potíže, PMS, problémy v menopauze.
 • Houby, viry, bakterie, paraziti.
 • Migréna, bolesti hlavy, krvácení z nosu - Earache,
 • Tinitus.
 • Syndromu karpálního tunelu
 • Raynaudova choroba.
 • Diabetes mellitus.
 • Sportovních úrazů.

FAR-IR terapie v jakékoliv formě je využívána jako doplňková léčebná metoda, která působí jako podpůrná léčba k primární terapii zvolené odborným lékařem.

Použití FAR-IR terapie je vhodné po konzultaci s lékařem pro případnou kontraindikaci s jinými léčebnými metodami. Obecně je ale tato metoda lékaři doporučována, pokud jsou s ní seznámeni.

Anionky koupíte v internetovém obchodě Papilios ZDE

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka
Copyright © www.papilios.eu, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.papilios.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   další informace