Počet položek: 0 0,- Kč

Týden opravdových plen

Podporujeme Týden opravdových plen


Česká republika slaví Týden opravdových plen po vzoru Velké Británie, kde organizace Women´s Environmental Network (WEN) koordinuje Real nappy week (TOP) již od roku 1996. Od roku 2009 převzala koordinaci TOPu organizace Rezolve.

Cílem akce je šírení osvěty o šetrnosti pratelných plen, a to nejen k životnímu prostředí, ale i zdraví dítěte. Podpořit návrat rodičů k používání pratelných plen, a to na základě podložených informací či zkušeností ostatních rodičů. Informovat veřejnost o tom, že i na českém trhu existuje rozmanitá nabídka klasických i moderních systémů opravdových plen; že je jich používání není zastaralou praktikou, ale naopak: je "in" po celém světě.

O látkových plenách stále existuje spousta mýtů a pro mnohé jsou již minulostí. Rádi bychom ukázali možnosti volby při výběru, nezávisle vyzdvihli výhody i nevýhody jednotlivých typů plen, doprovázeli a vedli oslovené k přemýšlení a pohledu na pleny z jiné strany než jsme zvyklí slýchat v komerčních mediálních šotech výrobců.

Originál článku najdete  zde

Součástí akce je i soutěž  "Plena roku", ve které většinou maminky hlasují o nejoblíbenějsí látkovu plenu. Jestliže našim plenám fandíte, budeme rádi, když nám dáte hlas. Stačí vygůglit "plena roku" a vyhedávač Vás správně nasměruje na aktuální stránky.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s pouzivanim souboru cookie a také udělujete souhlas využití osobních údajů pro účely marketingu.   Další informace