Počet položek: 0 0,- Kč

Rady a články o zdravém přebalování

3 nejdůležitějsí důvody používaní látkových plen

1. Zdraví dítěte

2. Šetříme životní prostředí

3. Ušetříme až 50% nákladů na přebalování oproti používání jednorázových plen

Látkové pleny jsou zdravější

  • Látkové pleny nrozdíl od jednorázových plen neobsahují chemické látky jako je chlór (používaný k bělení jednorázovek), těžké kovy, dioxiny a jiné. Některé chemikálie obsažené v gelech jednorázových plen jsou karcinogenní.
  • Zadeček Vašeho miminkbude díky prodyšnosti látkových plen dýchat a snížíte tak výrazně možnost vzniku nepříjemných opruzenin, vyrážek či kvasinkových infekcí.
  • Látkové pleny přirozeně zajišťují široké balení, jež podporuje správný vývoj kyčlí Vašeho miminka.
  • Nezávislé studie poukazují nfakt, že teplotv jednorázové plence je o 1 až 2 stupně vyšší. To v praxi znamená neustálé přehřívání pohlavních orgánů, což může v budoucnu negativně ovlivnit plodnost mužů, u žen pak hrozí nárůst urogenitálních infekcí a gynekologických problémů (kombinace vyšší teplotyvlhkosti je totiž živnou půdou pro kvasinky).
  • S látkovými plenami máte přehled kolik toho Vaše miminko opravdu vyčůrá

Látkové pleny jsou pohodlnější než plast a papír

 • Zadeček miminkje v suchu, protože moderní látkové pleny jsou vyrobeny z materiálů, jež odvádí vlhkost od pokožky zadečku směrem ven z pleny.
 • Moderní látkové pleny jsou spolehlivé. Protékání brání jednak samotná plenjednak svrchní kalhotky.
 • Nrozdíl od jednorázovek nehrozí odření jemné pokožky Vašeho miminko okraje pleny.
 • Výborně tlumí pády batolátek

S látkovými plenami ušetříte téměř polovinu peněz oproti jednorázovým plenám

 • Nezávislé kalkulace ukazují, že zjedno plenkové období (tj. 2,5 roku) utratíme při používání jednorázových plen průměrně 25 tis. Kč, při používání moderních látkových plen pak cc15 tis. Kč (cenvčetně energií, pracího prášku, atd.). Úsporse dále zvětšuje při delším plenkovém období či v použití plen u dalšího dítěte. Detailnější kalkulace nwww.papilios.eu.

Pomáháte chránit životní prostředí

 • Látkové pleny nevytvářejí žádný tuhý odpad. Naopak jednorázové pleny se rozkláda až 500let a jedno dítě jich spotřebuje zsvé plenkové období cc4 000. To představuje přibližně 1 tunu problematického odpadu ndítě!
 • Při výrobě látkových plen je 10x nižší spotřebsurovin než u jednorázových plen a i spotřebenergie je u látkových plen 3x nižší (včetně energie potřebné napraní).
  • Neopomenutelný je negativní vliv dopravy jednorázových plen, daný nepřetržitým přemísťováním zboží v rámci distribuční sítě.

Má to smysl

 • Používáním látkových plen předáváte svým dětem dnes často opomíjenou moudrost, že věci nejsou njedno použití.
 • Chráníte zdraví nejen Vašeho dítěte ale i naší planety. 

Ozdobí každý zadeček

 • Moderní látkové pleny jsou nejen velmi pohodlné a vysoce funkční, ale i skvěle vypadají. Moderním látkovým plenám jednoduše neodoláte

Látkovky versus jednorazovky

Test Me Newborn Plenkový Set

Test Me Newborn Plenkový Set

Víme kolik času na internetu stráví maminky, které chtějí začít používat látkové pleny. Taková záplava informací a výrobků nakonec vede k tomu, že některé maminky v záplavě utopí a látkovat ani nezačnou. My u nás v baby butiku ve Zlíně dokážeme poradit jak na to (jsme na trhu již 11 let), pořádáme také pravidelné kurzy. Ale co ty maminky, které jsou od nás daleko, nebo nemají čas či chuť si pro radu přijít? Pro ty jsme na základě našich letitých zkušeností připravili nový komplexní produkt - sady látkových a moderních látkových plen včetně detailních popisů a doporučení všech produktů, které jsou součástí dané sady.

Kapsové pleny

Kapsové pleny jsou kalhotové plenkové kalhotky, které mají v zadní části kapsu, do které můžete vložit tolik savých vrstev, kolik potřebujete. Nemusí to být zrovna originál vkládací pleny, ale i poskládané čtvercové pleny, nebo i bavlněné utěrky, froté ručníky ... prostě vše co dobře saje. Vše máte uschováno v kapse. Dávat vkládací pleny do kapsy však není nutné. Pokud Vám lépe vyhovuje dávat je nahoru, dávejte je nahoru.

Péče o pleny

Péče o moderní látkové pleny je velice snadná! Budete příjemně překvapeni:-).

Jak často přebalovat

V četnosti přebalování by neměl by být rozdíl zdali používáme jednorázové či látkové pleny.

Kolik plen budu potřebovat

Není snadné přesně říci kolik látkových plen si máte koupit, protože záleží na Vás samých, jak často chcete prát a jaké máte sušící možnosti...zda máte sušičku... Obecně se však doporučuje 18-22 kusů kalhotkových plen.

Základní rozdělení plen

Látkové pleny členíme podle různých hledisek Vždy však vycházíme z toho, že při přebalování vždy potřebujete něco co saje a něco co nepropustí vlhkost.

Proč používat látkové pleny?

3 nejdůležitějsí důvody používaní látkových plen 1. Zdraví dítěte 2. Šetříme životní prostředí 3. Ušetříme až 50% nákladů na přebalování oproti používání jednorázových plen

2. díl velkého plenkového seriálu: Praktické tipy jak na plenkovou výbavičku

Přinášíme vám praktické tipy od maminek, které pro své děti pořídily látkové pleny. Každá z nich jistě na začátku propadla menší či větší panice z neuvěřitelného množství druhů látkových plen. Jak se v něm zorientovat? Také jste měla spoustu otázek a netušila, kde na ně najít odpovědi? Přinášíme vám praktické shrnutí

1. díl velkého plenkového seriálu: Vyvracíme mýty o látkových plenách

BioMáma vám přináší nový seriál o látkových plenách. V prvním díle se pokusíme vyvrátit mýty, které obecně o látkových plenách kolují. Seriál vás postupně seznámí s druhy látkových plen, provede vás celým trhem s látkovými plenami a přinese praktické a ověřené tipy, které se mohou hodit jak začátečníkům tak ostříleným

Zadeček jako v bavlnce

Zadeček jako v bavlnce Autor: Kateřina Lipinská | Datum: 19.3.2010 | Vydání: 4/2010 Papírové, nebo látkové? Po boomu pohodlných papírových plenek začínají v posledních letech některé maminky objevovat kouzlo látkových plen.

Souboj mezi látkovými a papírovými plenami nemá vítěze

Souboj mezi látkovými a papírovými plenami nemá vítěze

Pediatr pro praxi: Dětské pleny - Výhody a nevýhody jednotlivých typů a druhů

Zdroj : článek z časopisu Pediatr pro praxi Autoři: 1 Ekologický poradce ROSA, České Budějovice, 2 Záchranná stanice Prachatice, 3 Mateřské centrum Ledňáček, Ledenice

Návrat látkových plenek

Rob Edwards Návrat látkových plenek I zázrak zrození je provázen bojem o zákazníka. V porodnicích jsou maminky obdarovávány vzorky jednorázových plenek, o jejichž přednostech jsou již dlouho předtím poučeny televizní reklamou. Chtějí však rodiče skutečně připravit pro svoje děti budoucnost v podobě rozkládajících se „pampersek“ ohrožujících životní prostředí methanem, dioxiny a dalšími nebezpečnými látkami?

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s pouzivanim souboru cookie a také udělujete souhlas využití osobních údajů pro účely marketingu.   Další informace