Počet položek: 0 0,- Kč

Doporučená teplota praní plen vše v jednom

Doporučená teplota praní u AIO Little Lamb a Baba+Boo

Vyjádření od výrobců a dle našich zkušeností s praním.

Doporučená teplota praní 30 / 40 °C  je z důvodu zajištění dlouhé životnosti, aby mohly být jednovelikostní  plenky používány až  po dobu 3 let.

To je velká četnost praní - více než 500 v případě, že perete každý druhý den). A to je pořádný záběr pro jakýkoli oděv, aby vydržel!

PUL (laminovaná tkanina) nemá rád vysoké teploty, a čím nižší teplota bude, tím delší bude jeho životnost.

Mnoho rodičů si zvolilo  prát na 60 stupňů a i tak jsme neměli žádné informace o případných problémech při jejich používání. Na druhou stranu ale chápou, že praní nad teplotu doporučenou je na jejich vlastní riziko a nepožadují pak záruku na 3-letou životnost.

Teplota praní a bakterie

Co se týká teploty a ničení bakterií, tak odborníci uvádějí, že většina bakterií  je odstraněna v průběhu pracího procesu. Čím větší je pohyb vody v pračce, tím více se plenky propláchnou. Dále  uvádí, že více než 90% bakterií se odvádí samotným praním, bez ohledu na teplotu.

Prát na 60 °C není problém.

Pokud se tak rozhodnete, je potřeba si pouze uvědomit, že se tím zkrátí životnost plenkových kalhotek a nemusí už vydržet na 2. dítě.

Potřebujete poradit ? Doporučená teplota praní plen vše v jednom

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s pouzivanim souboru cookie a také udělujete souhlas využití osobních údajů pro účely marketingu.   Další informace