Nosit děti v šátku? Ano!

Používat šátek na nošení dětí?

Nošení dětí v šátku je jednou z nejstarších metod, jak dítě přepravovat z místa na  místo.

šátky ByKay

Je to běžně k vidění v různých kulturách a společnostech po celém světě. Po velmi dlouhou dobu, byla naše země, podobně jako západní země výjimkou. Naštěstí se časy mění a různých nosítek je na ulicich k vidění čím dál více.

Pocit bezpečí, rodinného prostředí, a  kontakt s maminkou a tátou ... to je to, co vaše dítě potřebuje ze všeho nejvíc hned poté, co se narodí. Po dobu devíti měsícíců žije pohodlně schoulené v maminčině bříšku, a nyní se bude dále růst, rozvíjet se k nezávislosti a postupně si bude hledat svou vlastní cestu ve světě.

Tím, že nosíte své dítě v baby šátku od chvíle, kdy se narodí, mu skutečně pomáháte objevovat nový svět. Když máte své dítě u sebe, sdílíte s ním každý pohyb. Po celou tu dobu vnímá Vaši vůni, cítí bezpečí, zkušenosti. Baby šátek mu poskytne odpočinek, spánek a pocit ochrany. Skutečnost, že se může na Vás spolehnout, tím že Vás cítí, dává vašemu dítěti silný emocionální základ, který mu pomůže stát se dříve nezávislým. Děti, které byly "nošeny", mají větší důvěru v sebe samu, jsou si více sebejistí. Naše nosítka kromě "přepravy" , poskytnutí potřebné jistoty a ochrany, nabízí ještě mnohem víc!

 Potřeba doteku 

Nenarozené děti jsou v teple a bezpeční lůna své matky. Jsou zvyklí na stálý přísun výživy a cítí každý pohyb své matky. Novorozenci tuto potřebu stále mají - být v blízkosti svých rodičů a cítit tělo kontakt. Děti mají to, co se nazývá jako "Skin Hunger" (hlad po doteku). Když vaše dítě nosíte v dětském nosiči, může Vás cítit, slyšet Váš tlukot srdce a cítit Vaši tělesnou teplotu a pohyby. To stimuluje uvolňování hormonu oxytocinu, který posiluje citové pouto mezi vámi. Vaše dítě se bude cítit v bezpečí, a vy jako rodič může rychle a přiměřeně reagovat na signály a potřeby vašeho dítěte, například když má hlad. Výzkum Barr a Hunziker na University of Montreal Dětská nemocnice, prokázaly, že děti, které byly nošeny v dětsském nosiči jsou uvolněnější a méně pláčou. Nošení dětí v šátku či jiném nosiči je také velkým přínosem pro adoptivní rodiče nebo rodiče, kteří mají potíže se přirozeně spojit se svým dítětem. A v neposlední řadě, je to skvělá příležitost pro tatínky, aby se více sblížili se svými dětmi. Dítě se lépe seznámí s hlasem, vůní a pohyby táty.

Lepší vývoj kyčlí a zad 

Přenášení dítěte v dětském nosiči stimuluje rozvoj kyčelního kloubu, protože dítě je v nejpřirozenější poloze. Do tří měsíců věku, je dítě nošeno v tzv. pozici plodu, nožky má žába uvnitř nosítka. Po třech měsících, dítě může být nošeno s nohama mimo nosítko. V takovém případě dítě sedí s nohama doširoka, jeho páteř trochu zakřivené a kolena má výš než je jeho zadek (M-poloha). Je to ideální poloha pro rozvoj kyčelního kloubu. Nošení dětí v nosítku nejenže může zabránit problémy s kyčlemi, ale je také užitečné při léčbě vrozené dysplazie kyčelního kloubu. Je potřeba se vždy poradit s lékařem dítěte.

Dětské křeče a zvracení

Přenášení dítěte v šátku či jiném dětském nosiči zmírňuje dětské křeče a zvracení. Pozice Foeltal (pozice dítěte kolmo) , s nožkama tlačícími do matky, stimuluje trávicí systém, což zmírňuje křeče. Vzhledem k tomu, že jsou ve svislé poloze udrží jídlo mnohem lépe a toli nezvrací. Navíc blízkost jejich rodiče je velkou útěchou.

Držíte dítě blízko vás ... bez použití rukou 

Když máte dítě v nosítku, můžete i nadále používat své obě ruce bez ztráty kontaktu s dítětem. Můžete pokračovat ve svém každodenním životě, nebo dávat pozor na své starší děti. Nikdo nebude ochuzen o pozornost! 

Vhodné i pro batolata 

Děti mohou být nošeny v šátku / nosítku dokud nedosáhnou hmotnosti asi 18 kg. Protože je vaše dítě blízko u těla a hmotnost je rovnoměrně rozložena mezi ramena a trup, je také možné pohodlně nosit i batolata. Tam je možno si vybrat polohu, jako je například poloha kyčelního kloubu nebo v zadní poloze. Nosítko můžete používat tak dlouho jak se se to bude Vašemu dítěti líbit.

Dětské nosiče versus  kočárky 

Z praktického hlediska: šátky na nošení miminek lze velmi snadno vzít s sebou a nezabírají mnoho místa. Také jsou velmi cenově dostupné. Není třeba žonglovat, aby se vešel velký kočárek do kufru auta nebo chodby. Procházka v lese, jít na pláž, nebo jít nakupovat: je to všechno mnohem jednodušší, pokud budete používat nosítko. Můžete snadno najít cestu davem při nákupu v rušné hlavní třídě, a nechcete obtěžovat ostatní lidi, protože potřebuje aby Vám uhli nebo s kočárkem pomohlio. Místo toho se budete kochat obdivným pohledům na dítě jak dítě sladce spí nebo se spokojeně rozhlíží, a možná i na vás jako na uvolněné a hrdé rodiče. A celou tu dobu budete mít volné ruce! Kombinace nosítko a kočárek může být také dobrou volbou, pokud máte přepravovat dvě děti (stejného věku nebo různých věkových skupin): můžete nosit jedno dítě v dětském nosiči, zatímco ostatní sedí v kočárku nebo židličce.

Kojení v nosítku / šátku: Kdekoliv a kdykoliv

Pokud je Vaše dítě blízko Vás, stimuluje uvolňování mateřského mléka. To dělá z kojení a nošení vašeho dítěte v nosiči ideální kombinaci. Je to způsob života, který dává svému dítěti velmi přirozený start.Velkou výhodou je, že po určité praxi je velmi snadné diskrétně a přiměřeně kojit své dítě. Vzhledem k tomu, vaše dítě je tak blízko vás, můžete rychle reagovat na jeho potřeby, které posílí citové pouto mezi vámi a vaším dítětem. Udělejte si čas pro vás oba, aby si zvyklo na baby nosítko.

ByKay šátky na nošení miminek

Chtěli byste "šátkovat" a bojiíte se, že byste to nezvládli?

Pokud ano a jste ze Zlína okolí, přijďte do našeho baby butiku ... ukážeme a poradmíme :-)

Zpět do ESHOPU

O společnosti
Kontaktujte nás
  • +420 605 578 935
  • Po - Pá : 10.00 – 17.00 hod
  • info@papilios.eu 
Sociální sítě

 Facebook Papilios    Instagram Papilios

 

 

Copyright © www.papilios.eu, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.papilios.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Informace pro Vás